آجر نسوز شومینه را در گذشته برای درمان زانو درد استفاده می کنند

ادبیات گسترده ای در مورد حمله شیشه یا سرباره به آجر نسوز شومینه وجود دارد و این فرآیندها حداقل در ویژگی های اصلی خود شناخته شده هستند.

با این حال، عدم آگاهی از برخی جزئیات وجود دارد و این کار قصد دارد به روشن شدن آنها کمک کند. به طور خاص، تأثیرات شرایط مختلف تولید بر روی فرآیندهای لایه مرزی باید بررسی شود.

خط افقی تقریباً 1600 درجه سانتیگراد در ارتفاع نقطه یوتکتیک قرار دارد. در زیر این دما، کل مذاب جامد شده است. بین این خط و منحنی بالای آن مخلوطی از فاز مایع و جامد وجود دارد.

زیرا اگر میزان Al2O3 بالاتر از نقطه یوتکتیک باشد، ابتدا Al2O3 متبلور می شود. این باعث کاهش محتوای Al2O3 در مذاب می شود به طوری که در نقطه یوتکتیک به ترکیب نزدیک می شود.

با انتشار گرمای بیشتر، این ترکیب یوتکتیک در دمای ثابت متبلور می شود تا زمانی که مذاب کاملاً جامد شود. منحنی بالایی نقطه ای را نشان می دهد که در آن جرم کاملاً ذوب شده است.

قدیمی ترین تولید کننده محصولات نسوز در آلمان است. در سال 1856 توسط لورنز ولف تاسیس شد. او به عنوان یک کارخانه آجرپزی، کارخانه گاز نورنبرگ را از جمله در اواسط قرن نوزدهم تامین کرد.

در اینجا او برای اولین بار با آجرهای نسوز آشنا شد. اینها در مقیاس بزرگ برای ساخت کوره ها مورد نیاز بودند، اما تا آن زمان باید از انگلستان با قیمت های بسیار بالا تهیه می شد.

از آنجایی که او اغلب در مسیر خود به نورنبرگ با آثاری از خاک نسوز مواجه شده بود، که برای تولید مواد نسوز مورد نیاز است، او فرصت خود را تشخیص داد و یک مرکز تولید خاک نسوز در تأسیس کرد.

ماده اولیه آجر نسوز کانی های رسی هستند. یکی از خاک نسوز صحبت می کند تا زمانی که فقط خاک رس در افست استفاده شده است.

با این حال، اجسام سبز رنگ را نمی توان از خاک رس خالص تشکیل داد، در غیر این صورت انقباض آتش سوزی بسیار زیادی ایجاد می شود، که منجر به ترک و تغییر شکل در هنگام شلیک سنگ ها می شود.

بنابراین ابتدا دانه بندی خاک نسوز تولید می شود. برای انجام این کار، خاک رس خام به صورت پلاستیکی پردازش می شود، تقریباً خرد و خشک می شود.

پس از آن، آن را تا حداکثر تشکیل مولایت می سوزانند، پس از آن خرد یا آسیاب می شود و محصول میانی را با الک کردن به دانه های درشت، متوسط ​​و ریز تکه تکه می کنند.

این دانه بندی شاموت اکنون دوباره با نسبت معینی از خاک رس خام پخته نشده مخلوط می شود که برای چسباندن دانه های شاموت و تکمیل ساختار عمل می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.