جاروبرقی که مانیتوری به مانند تلویزیون سامسونگ بر روی خود دارد

یکی از کارهای خانگی بسیار قابل توجه، نظافت کف است که اغلب ناخوشایند، دشوار، ناهنجار و خسته کننده تلقی می شود [1]. در بیشتر موارد، نظافتچی ها برای انجام این کار استخدام می شوند تا ساکنان خانه ای که دارای سینما خانگی اسنوا می باشند این وسایل را استفاده نمایند.

جاروبرقی  و وسیله ای الکترومکانیکی است که معمولاً برای تمیز کردن کف، مبلمان، موکت و فرش با مکش استفاده می شود. یک موتور الکتریکی در داخل دستگاه یک فن را می چرخاند که خلاء جزئی ایجاد می کند و باعث می شود هوای بیرون به داخل فضای تخلیه شده سرازیر شود. این امر هرگونه کثیفی یا گرد و غبار نزدیک نازل را وارد کیسه ای در داخل دستگاه یا متصل به بیرون می کند.

جاروبرقی های فعلی و تلویزیون، اگرچه کارآمد هستند، اما نسبتاً حجیم هستند و بنابراین برای عملکرد مناسب به نیروی انسانی زیادی نیاز دارند و همواره قیمت تلویزیون سامسونگ 32 اینچ دست دوم به همراه آن مورد توجه قرار گرفته اند.

پاک کننده های شناخته شده قبلی، پاک کننده های دانیل هس از آیووا (در سال 1860) و ایوز دبلیو مک گافی از شیکاگو (در سال 1868) هستند.

در حالی که اولی از دم برای ایجاد مکش و جمع‌آوری گرد و غبار با برس چرخان استفاده می‌کرد، دومی با تسمه‌ای کار می‌کرد که توسط فن دستی به حرکت در می‌آمد و کارکرد آن را دشوار می‌کرد. در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000، جاروهای کارآمدتر مجهز به قدرت مکش محدود ساخته شدند.

برخی از برندهای برجسته عبارتند از iRoomba، Neato و bObsweep [8]. بسته به هدف طراحی، جاروبرقی های رباتیک برای دفاتر، هتل ها، بیمارستان ها و منازل مناسب هستند . با این حال، اکثر پاک کننده های ارزان قیمت به الگوریتم الگوی تمیز کردن بهتری برای عملکرد کارآمد نیاز دارند، در حالی که پاک کننده های هوشمند نسبتاً گران هستند و در نتیجه خارج از دسترس اکثر خانه ها هستند. این چالش ها هنگام طراحی جاروبرقی رباتی که در این مقاله توضیح داده شده است، به دقت در نظر گرفته شد و قیمت جاروبرقی رباتیک سامسونگ را مناسب نموده اند.

ربات جاروبرقی فعلی از ضایعات رایانه، حسگرهای اولتراسونیک و میکروکنترلر آردوینو mega2560 ساخته شده است که آن را نسبتاً ارزان کرده است. با استفاده از یک الگوریتم طرح‌دار اتاق‌ها را هدایت می‌کند و مکانیسم تمیز کردن آن با دو جارو چرخشی که در کنار هم قرار گرفته‌اند، تقویت می‌شود.

شکل دیسک آن در طراحی جاروها به دقت در نظر گرفته شده است و کارایی آن مورد ارزیابی قرار گرفته است و بدین روی قیمت یخچال ساید بای ساید ال جی 40 فوت نیز مناسب است.

2. بررسی و طراحی اجزای ربات
جاروبرقی شامل چرخ، نظافت، سیستم های الکتریکی و کنترل است که همه به طور هماهنگ برای نظافت کارآمد کار می کنند. هنگام طراحی این سیستم ها؛ چشم انداز زیبایی شناختی، وزن کلی و اتصال الکتریکی مورد توجه قرار گرفت. طرح کلی (شکل 1) مکان موتور جارو، چرخ های محوری و موتور کنترل شده سروو و  را در میان سایر موارد نشان می دهد.

 • منابع:
  1. Development of a vacuum cleaner robot

 • تبلیغات: 
  1. خبر افزایش مصرف حبوبات در آفریقا توسط وزیر بهداشت آن کشور
  2. فرآیند برداشت نقش کلیدی در تعیین طعم و کیفیت نهایی زیتون
  3. دوام آلیاژ آلومینیوم آن را به یک گزینه ایمنی تبدیل می کند
  4. مبل های منحنی برای طراحی اتاق نشیمن

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.