زیره سبزی که می تواند معجزه آسا باشد

دانه های زیره از نظر تغذیه ای غنی هستند و آنها مقادیر زیادی چربی (به ویژه چربی تک غیراشباع)، پروتئین و فیبر غذایی را فراهم می کنند.

ویتامین های B و E و چندین ماده معدنی غذایی به ویژه آهن نیز در دانه های زیره سبز قابل توجه است. کومینالدئید (شکل 2)، سیمن و ترپنوئیدها اجزای اصلی فرار زیره هستند (Bettaieb et al., 2011).

آیا می دانید که تعرفه گذاری خدمات پرستاری شامل چه کسانی میشود و چگونه می توان نسبت به برخوردار شدن از آن نهایت بهره را برد.

زیره دارای طعم قوی متمایز است. بوی گرم آن به دلیل وجود اسانس آن است. ترکیب اصلی آن از ترکیبات معطر کومینالدئید و الکل زیره سبز است. دیگر ترکیبات معطر مهم زیره برشته عبارتند از پیرازین های جایگزین، 2-اتوکسی-3-ایزوپروپیل پیرازین، 2-متوکسی-3-ثانیه-بوتیل پیرازین و 2-متوکسی-3-متیل پیرازین. اجزای دیگر عبارتند از γ-ترپینن، سافرانال، p-cymene و β-pinene (لی و جیانگ، 2004).

ما سعی نموده ایم تا طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم را برای شما بیان نماییم و همواره این قبیل محصولات را با تنوع بالا در اختیار شما بگذاریم.

ترکیبات فعال زیستی عمده زیره و سیاه دانه.
باز کردن در برگه جدیددانلود اسلاید
ترکیبات فعال زیستی عمده زیره و سیاه دانه.

دانه های سیاه دانه حاوی پروتئین (26.7%)، چربی (28.5%)، کربوهیدرات (24.9%)، فیبر خام (8.4%) و خاکستر کل (4.8%) هستند. دانه‌های سیاه‌دانه همچنین حاوی مقدار زیادی ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف مانند مس، فسفر، روی و آهن هستند.

شایان ذکر است که قیمت مبل راحتی ارزان نیز بسیار مقرون به صرفه است و همواره مشتریان بسیاری را به سوی خود کشانیده است.

بسیاری از ترکیبات فعال در N. sativa شناسایی شده است. مهمترین ترکیبات فعال N. sativa عبارتند از تیموکینون (TQ) (30٪ – 48٪) (شکل 2)، تیموهیدروکینون، دیتیموکینون (nigellone)، p-cymene (7٪ -15٪)، کارواکرول (6٪ – 12٪). %)، 4-ترپینئول (2٪-7٪)، تی آنتول (1٪-4٪)، سسکوی ترپن لونگیفولن (1٪ – 8٪)، α-پینن، و تیمول. (بوسکابادی و شیرمحمدی، 2002؛ علی و بلوندن، 2003).

سیاهدانه همچنین حاوی ترکیبات دیگری مانند کارون، لیمونن، سیترونلول به مقدار کمی و دو نوع آلکالوئید، یعنی آلکالوئیدهای ایزوکینولین (مانند نیگلی سیمین و نیگللیسیمین-N-اکسید) و آلکالوئیدهای پیرازول (مانند نیگلیلین) است. دانه های سیاهدانه همچنین حاوی α-هدرین، یک تری ترپن پنج حلقه ای محلول در آب هستند .

خواص دارویی N. sativa عمدتاً به ترکیبات کینین آن نسبت داده می شود که TQ فراوان ترین است. دانه‌های N. sativa حاوی روغن‌های چرب غنی از اسیدهای چرب غیراشباع هستند که شامل اسید لینولئیک (50٪ تا 60٪)، اسید اولئیک (20٪)، ایکوزادینوئیک اسید (3٪) و اسید دی هومولینولئیک (10٪) و چربی اشباع شده است.

ما همچنین سعی داریم طرز تهیه مربای هویج غلیظ را بگوییم و شما با خیالی آسوده نسبت به تهیه آن اقدام نموده و بهترین را داشته باشید.

اسیدها (اسیدهای پالمیتیک و استئاریک) تا 30 درصد را تشکیل می دهند. α-سیتوسترول استرول اصلی است که 44 تا 54 درصد از کل استرول ها را در روغن های N. sativa تشکیل می دهد و پس از آن استیگماسترول (6.57 درصد تا 20.9 درصد کل استرول ها) است.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. قیمت عکس اسپرت دونفره | آتلیه عکاسی عروس و داماد
    2. فروش آجر نسوز به صورت عمده در بازار اصفهان
    3. فروش عمده قیچی کم کردن حجم مو با تخفیف ویژه
    4. موتور آسانسور 200 2000 لیتری

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.