گرانول خوراکی برای بدنسازی در تایلند برای ورزشکاران اجباری شد

دانه بندی مذاب یا دانه بندی ترموپلاستیک تکنیکی است که در گرانول خوراکی برای بدنسازی تراکم ذرات پودر را با استفاده از چسب های قابل ذوب، که در دمای نسبتاً پایین 50 تا 90 درجه سانتی گراد ذوب یا نرم می شوند، تسهیل می کند. سرد شدن پودر آگلومره شده و در نتیجه انجماد چسب مذاب یا نرم، فرآیند دانه بندی را کامل می کند.

چسباننده های ذوب پایین را می توان به شکل ذرات جامد که در طول فرآیند ذوب می شوند به فرآیند دانه بندی اضافه کرد روش ذوب شدن. یا دانه بندی مذاب درجا یا به شکل مایع مذاب، به صورت اختیاری حاوی داروی پراکنده روش اسپری یا پمپ کردن که گزینه های مختلفی را برای طراحی خواص دانه بندی نهایی نشان می دهد.

به طور خاص، فرآیند ذوب در فرآیند گرانولاسیون مذاب شامل حرارت دادن مخلوطی از دارو، بایندر و سایر مواد جانبی تا دمایی در محدوده یا بالاتر از محدوده ذوب بایندر است. برعکس، روش اسپری کردن شامل اسپری کردن یک بایندر مذاب، که به صورت اختیاری حاوی دارو است، روی پودرهای گرم شده است.

گرانول

دانه بندی مذاب جایگزین مناسبی برای سایر تکنیک های دانه بندی مرطوب است که برای مواد حساس به آب استفاده می شود.36 علاوه بر این، در مقایسه با فرآیند دانه بندی مرطوب معمولی، چندین مزیت را ارائه می دهد.

حلال ها برای فرآیند دانه بندی مذاب مورد نیاز نیستند، از این رو الزامات زیست محیطی جذب و بازیافت حلال آلی حذف می شوند، در حالی که عدم وجود آب فاز خیس شدن و خشک شدن را حذف می کند و کل فرآیند را انرژی و زمان کمتری می گیرد.

روش دانه‌بندی مذاب می‌تواند به طور مؤثری به منظور افزایش پایداری داروی حساس به رطوبت و بهبود خواص فیزیکی ضعیف ماده دارویی به کار گرفته شود. می تواند باعث تخریب و یا بی ثباتی اکسیداتیو مواد تشکیل دهنده، به ویژه داروهای حساس به حرارت شود.

چسب های مورد استفاده برای این فرآیند می توانند آبدوست یا آبگریز باشند. انتخاب یک بایندر قابل ذوب با ویژگی آبدوست/آب گریز عاملی حیاتی برای رفتار انحلال داروها است. تجهیزاتی که می‌توان برای دانه‌بندی مذاب استفاده کرد، میکسر با برش بالا و گرانول‌کننده بستر سیال است.

علاقه به دانه‌بندی مذاب در سال‌های اخیر افزایش یافته است، به دلیل مزایای بی‌شمار این روش نسبت به فرآیند دانه‌بندی مرطوب معمولی.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.